Jeigu įsigyta prekė yra nekokybiška, ji keičiama į analogišką kokybišką prekę(pinigų grąžinimo garantija 7d.), tačiau tuo atveju, jeigu nepažeistos prekės eksploatavimo sąlygos (prekės yra nesugadintos, nepažeistas įpakavimas,neišpurkšta daugiau kaip 1ml kvepalų). Siuntimo išlaidas įsipareigoja sumokėti pirkėjas.

Kokia yra kvepalų testerių pakuotė?

Kvepalų testerių pakuotė gali būti baltos arba kartono spalvos. Pakuotės tipas labai priklauso nuo gamintojo ir kuriai rinkai yra skirti testeriai.

Ar testeriai turi kamštukus?

Kai kurių gamintojų testeriai yra be kamštukų, kadangi kamštukai sveria, tai gamintojai sutaupo transportavimo išlaidas. Pavyzdžiui Calvin Klein prekinis ženklas savo testerius visada gamina be kamštukų tinkamai įpakuojant, kad purkštukas neįsispaustų transportuojant.

Kam skirti yra kvepalai testerio pakuotėse?

Jie yra skirti duty free, keltų bei kvepalų ir kosmetikos parduotuvių lentynoms, kad klientas galėtų juos išbandyti. Nėra išnaudojama tiek kvepalų testerių, kiek jų yra pagaminama, nes 12 kvepalų buteliukų yra pagaminamas 1 testeris, todėl gamintojai likusius parduoda už mažesnę kainą.

Mitai apie kvepalus: kodėl vieni išsilaiko ilgiau ir kur geriau purkšti

– Vienas svarbiausių aspektų renkantis kvepalus – jų išsilaikymas kuo ilgiau.

– Taip, čia susiduriame su dažnai pasitaikančiu parfumeriniu mitu. Žmonės įsivaizduoja, kad kvepalų gerumą ir kokybę nusako tai, kiek jie laikosi. Ir galvojama, kad jei kvepalai geri, jie turi laikytis savaitę – pasipurški pirmadienį ir sekmadienį vis dar taip pat kvepi.

Tai absurdas. Ant kiekvieno žmogaus odos kvepalai išsilaiko skirtingą laiką dalį. Indikatorius, parodantis išsilaikymą ant odos, yra odos pH. Ant vienos moters odos kvepalai gali neišsilaikyti, ant kitos – laikytis ilgiau. Ir atsakymo, ar jie geri, ar ne, nėra. Ne tai nusako kvepalų kokybę.

Kokybė – ypatinga kompozicija, panaudotos medžiagos, kvepaluose esanti mintis. Tai, kad kvepalai nėra apsišlakstyti skirtas vandenėlis, o meno kūrinys.

Ar ilgai išsilaikys kvepalai ant odos, priklauso nuo jų žanro. Pavyzdžiui, odekoloną mes vertiname neigiamai, nes visi pagalvoja apie pijokus, geriančius prie kiosko. Pietų šalyse odekolonas – nepamainoma priemonė norint kvepėti karštą vasaros dieną. Karštą dieną kvepintis taip, kaip lietuviai, yra savižudybė. Kvapas susimaišo su prakaitu, ima skaudėti galvą. Tokiu atveju odekolonas – puiki priemonė. Techniškai jis išsilaiko labai trumpai – iki keturių valandų. Taigi jo reikia užsipurkšti pastoviai ir nereikia priekaištauti, kad tai – prasta kokybė.

– Sakote, kad tai, ar kvepalai išsilaiko ant odos ilgą laiką, lemia odos pH. Jei jie neišsilaiko ant odos, gal reikia purkšti ant plaukų, drabužių?

– Jei kvepalai nesilaiko, reikia pagalvoti apie kitą aromatą. Gal tuomet jie laikysis puikiai. Tačiau taip, galima juos purkšti ant plaukų, drabužių, kailio. Šie dalykai kvepalus išlaiko geriau nei oda.

– Ar nėra rizikos sugadinti drabužius?

Kai matai kvepalų formulę, supranti, kad kažkokios medžiagos lašas negali nužudyti nei žmogaus, nei arklio, nei kačiuko. Tad būkime ramūs. Šiais laikais ir sintetinės medžiagos gana brangios, inovatyvios ir kuriamos taip, kad nesukeltų sveikatos sutrikimų. Dažnai jos saugesnės nei natūralios.– Kalbant apie rizikas, tai bobučių paistalai ir mūsų įsivaizdavimai. Kartą, per knygos pristatymą, viena moteris išreiškė nuogąstavimą, kad nuo sintetinių kvepalų galima susirgti vėžiu. Pasakiau jai, kad kvepalų vonioje niekas nesimaudo. Be to, medžiagų, kurios gali kelti įtarimų, koncentracija yra minimali ir kelianti juoką.

Kai matai kvepalų formulę, supranti, kad kažkokios medžiagos lašas negali nužudyti nei žmogaus, nei arklio, nei kačiuko. Tad būkime ramūs. Šiais laikais ir sintetinės medžiagos gana brangios, inovatyvios ir kuriamos taip, kad nesukeltų sveikatos sutrikimų. Dažnai jos saugesnės nei natūralios.

– Renkantis kvepalus, galima susidurti su skirtingais pavadinimais – tualetinis vanduo, parfumerinis vanduo ir pan. Kuo tai skiriasi?

– Tai žymi kvapo koncentraciją – kiek kvapiųjų dalių įdėta į produktą. Kuo didesnė koncentracija, tuo stipresnis kvapas ir tuo ilgiau jis išsilaiko. Jei perkate kvepalus ir ten parašyta perfume arba pure perfume, tokio produkto reikės nedaug, kvepėsite gana ilgai, kvapas bus intensyvus.

Jei perkate parfumuotą vandenį, kvapiųjų dalių bus mažiau, tačiau kvapas vis vien gana stiprus. Parfumuotas vanduo – vienas populiariausių pasaulyje dalykų. Tualetinis vanduo turi nedaug kvapiųjų dalių, sudėtyje yra vandens. Tualetinis vanduo buvo sukurtas kvėpinti aprangą, ne žmogų. Vėliau, dėl taupymo, žmonės tualetiniu vandeniu ėmė kvėpintis.

Kokias kūno vietas kvepinti?

Geriausia kvepinti tas vietas, kurios išsaugo šilumą ir kuriose galima apčiuopti pulsą (pvz.: už ausų, riešus, vidinės alkūnių puses). Kvėpinkitės iš viršaus į apačią, nes taip aromatas ilgiau išsilaiko. Netrinkite pakvepintos vietos – leiskite aromatui laisvai atsiskleisti.

Kvepinti drabužius – atsargiai!

Kvepalus galima purkšti ant drabužių, tačiau nepatartina jų purkšti ant šilko, kailio, lengvų audinių, perlų ir kitų papuošalų, nes ant jų gali likti dėmių. Patariame kvepinti ne patį audinį, bet vidinį drabužio pamušalą.

Kvepinti plaukus – tik išskirtinėmis progomis!

Nors plaukai puikiai išsaugo aromatą juos kvepinkite ypač retai. Dėl alkoholio jūsų plaukai gali prarasti purumą bei blizgesį.

Kokius kvepalus pasirinkti?

Jei jūsų oda riebi – jums puikiai sodrūs, saldūs, ryškūs aromatai, o jei sausa – rinkitės gaivius vaisinius kvepalus.

Kvepalai vasarą! 

Vasarą stenkitės naudoti mažiau kvepalų, nes šiltuoju metų laiku kvapas suintensyvėja. Taip pat atminkite, jog kvepalų kvapą sustiprina prakaitas.

Kvepalų kiekis

Nepadauginkite kvepalų! Tai ypač svarbu jei išsiruošėte į viešą vietą, pavyzdžiui, restoraną, teatrą ar planuojate skirsti lėktuvu. Jei reikia, kvepinkitės keletą kartų per dieną. Kad kvepalai restorane neužgožtų maisto kvapo, einant į restoraną, kvėpinti reiktų tik kulkšnis, kelius ar drabužių apačią. Jei jaučiate, kad padauginote kvepalų, gabalėlį vatos suvilgykite alkoholyje ir  pavilgykite juo pakvėpintas vietas.

Skirtingi kvapai vienu metu?

Nerekomenduojama vienu metu naudoti skirtingų kvepalų – kvapas, gautas susimaišius dviem aromatams, gali būti nebūtinai malonus.

Kur laikyti kvepalus? 

Kvepalus laikykite sausoje tamsioje vietoje, į kurią nepatenka saulės spinduliai. Jeigu turite kelis kvepalų buteliukus, tačiau naudojatės tik vienais, kitus laikykite šaldytuve.

Galiojimo laikas

Kvepalų galiojimo laikas 3–5 metai, o neatidarytos pakuotės kvapą išlaiko dar ilgiau. Visgi, atidarytus kvepalus rekomenduojama sunaudoti per 1 metus, nes po to išgaruoja kai kurie aromatai, todėl  kvapas pakinta.

Vyresnėms moterims – daugiau kvepalų!

Su metais uoslė silpnėja, todėl vyresnio amžiaus moterims galima pasikvėpinti kiek daugiau.

Kvepintis po vonios – nepatartina!

Nepatartina kvėpintis iš karto po vonios – tuo metu odos poros būna išsiplėtusios, todėl oda gali parausti. Norimas kvepalų kvapas laikosi ilgiau, kai kartu naudojamos tos pačios serijos kūno priežiūros priemonės – dušo želė, losjonas ar pienelis.

Ką reikėtų žinoti apie alergiją kvepalams?

Ar Jums yra kada taip nutikę, kad sėdėdami lėktuve ar žiūrėdami kino teatre filmą, pajaustumėte stiprų kvepalų dvelksmą. Staiga nuo šio kvapo jums pradėtų tvinkčioti galva, o akys ašarotų. Jaustumėtės taip nemaloniai, kad norėtumėte palikti tą vietą. Jei taip, tai greičiausiai esate alergiškas tam tikriems kvepalams.

Alergija kvepalams dažniausia sukeliama per kvėpavimo takus. Ją sukelia alergenai esantys kvepaluose. Tokius pat požymius galite pajausti naudodami ir šampūną, dezodorantą, žvakes, ploviklį ar oro gaiviklį,net elektroninės cigaretės dūmams viskas priklauso nuo produkte esančių medžiagų. Reikėtų žinoti, kad dažniausi kvepalų alergijos požymiai yra: pykinimas, galvos skausmas, gerklės tinimas, akių ašarojimas, odos perštėjimas, bėrimas jautriose vietose.

Tokie simptomai atsiranda imuninei sistemai susidūrus su tam tikromis medžiagomis ar alergenais. Jūsų kūnas kontaktą su tokiomis medžiagomis suvokia kaip galimą grėsmę ir pradeda su ja kovoti, to pasekoje atsiranda ankščiau minėti simptomai.

Alergija kvepalams yra klasifikuojama į tris rūšis:

1.      Tiesioginis kontaktas su medžiaga. Tokios alergijos požymius galite pastebėti po prausimosi, pasikvėpinimo ar drabužių skalbimo. Jums reikėtų patikrinti higienos produktus, juose visai nesunku atrasti jum kenkiantį alergeną ir nebepirkti tokių prekių.

2.      Alerginė reakcija sukelta kvapų ore. Tokiems žmonėms yra pavojingi oro gaivikliai ar kvapiosios žvakės, degančios uždaroje patalpoje. Sprendimas analogiškas kaip ir pirmu atveju.

3.      Alergijos sukeltos kvepaluose esančių dalelių. Šios dalelės prikimba prie Jūsų nosies ar gerklės dėl to Jūs galite nuolatos patirti komplikacijas. Šio tipo alergija yra sudėtingesnė, nes alergetikas jau yra patekęs į Jūsų kūną. Tokiu atveju galite čiaudėti, jausti perštėjimą gerklėje, Jus gali ištikti astmos priepuolis.

Jaučiant nuolatinius priepuolius ir nerandant išeities privalu iškarto kreiptis į šeimos gydytoją. Šis tūrėtų turėti galimybę nustatyti Jums pavojingus alergenus. Vėliau sektų ne toks malonus darbas, nes privalėtumėte išsiaiškinti, kokie kvepalai yra naudojami Jūsų aplinkoje, tai liečia ir bendradarbius ir artimuosius. Reikėtų paminėti, kad sergant sunkesnėmis tokios alergijos formomis neišsiversite be vaistų, nes priepuoliai gali ištikti parduotuvėje ar kitoje viešoje vietoje. Vis dėlto neišsigąskite šiuolaikinė medicina yra pažengusi gana toli ir nustačius jus kamuojantį alergeną nesunku atrasti tinkamus preparatus.

Visos teisės saugomos kvepesime.lt